Terapia łysienia i stymulacja prorostu włosów za pomocą osocza bogatopłytkowego PRP

 

Osocze bogatopłytkowe, otrzymywane z własnej krwi pacjenta za pomoca wirowania krwi w specjalnej probówce razem z antykoagulantem, zawiera proteiny i czynniki wzrostu, stymulujące większą aktywność mieszków włosowych. Procedura polega na podaniu osocza w formie mezoterapii w obszary dotknięte największym przerzedzeniem włosów. Uwolnione z płytek czynniki wzrostu indukują komórki macierzyste mieszków włosowych do przejścia od stanu uśpienia do stanu aktywnego, co w efekcie przekłada się na stymulację odrastania włosów. Nowe włosy są mocniejsze i wyraźnie gęstsze, jednak na ostateczne rezultaty trzeba poczekać – proces odrostu trwa ok. 3 miesiące.

W celu uzyskania najlepszego efektu terapię z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zalecają poddanie się serii 3 zabiegów w odstępach 2-miesięcznych.

Skuteczność leczenia nadmiernego wypadania włosów z pomocą osocza bogatopłytkowego potwierdzają liczne badania miedzy innymi randomizowane badanie metodą podwójnie ślepej próby przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu z Brescii

 

 

Cena zabiegu to zaczyna się od 600 zł w zależności od obszaru skóry poddanemu zabiegowi

 

KONTAKT

INFORMACJA I REJESTRACJA  

 tel. 17 7734944 , 17 7882900           tel.kom. 786 011 157

remmed.mielec@gmail.com

ul.Kardynała Wyszyńskiego 8 / 30

39-300 Mielec